Організаторами стали - Освітньо-інформаційний Центр «BiZ-Ukraine» та БО «Deutsches Haus-Kyjiw», представники яких спільно з учасниками обговорили найактуальніші питання в галузі соціальної роботи та виявили нові напрямки розвитку.
У заході взяли участь 13 представників із різних громадських організацій етнічних німців України. Серед учасників були як вже визнані фахівці, так і ті, хто лише починає шлях у соціальній сфері у своїх організаціях.
Референтами семінару стали:
Семінар охопив широкий спектр питань, пов'язаних із соціальною роботою в німецьких громадських організаціях України. Учасники ділилися своїми успішними проєктами та обговорювали виклики, що виникають під час їх виконання. Значна увага була приділена перспективам розвитку соціальної роботи в майбутньому.
Обговорення також стосувалися психологічних аспектів роботи в соціальній сфері, використанню певних методів та форм роботи з різними віковими категоріями населення, проблем щодо взаємодії з волонтерами та створенню можливостей для особистісного зростання людей похилого віку.
Ключова тема семінару - підтримка уразливих груп населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Директор департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, Ігор Мещан, виступив з презентацією, розкриваючи підходи та можливості в цій сфері. Він зазначив необхідність враховувати унікальні потреби ВПО, їхні економічні труднощі. Були розглянуті успішні приклади взаємодії з уразливими групами населення та впровадження програм соціальної підтримки. Учасники отримали важливий інсайт щодо пільг для ВПО та можливостей їх отримання від уряду.
Також, захід включав в себе освітньо-практичні модулі: «Арт-терапія», «Музикотерапія» та «Світлотерапія». Ці методи є важливою частиною комплексної підтримки та розвитку особистості, особливо в умовах війни, коли стрес та психологічні труднощі стають невід'ємною частиною життя. Учасники семінару не лише здобули теоретичні знання, а й випробували на практиці корисність цих інноваційних методів.
Семінар із соціальної роботи став важливим майданчиком для обміну досвідом та виявлення нових стратегій у роботі німецьких громадських організацій в Україні. Подія підкреслила актуальність соціальної роботи в цих організаціях. Учасники заходу змогли поглибити свої знання та обговорити нагальні питання.
Віримо, що здобуті на семінарі компетенції допоможуть створити нові ініціативи, які будуть сприяти покращенню якості життя та соціальній підтримці для уразливих груп – членів німецької спільноти. Сподіваємось на подальший розвиток соціальних проєктів та впровадження новаторських рішень в їх проведенні.
Семінар відбувся з ініціативи Ради німців України за фінансової підтримки Федерального міністерства внутрішніх справ та комплексного територіального розвитку Німеччини через Благодійний Фонд "Товариство Розвитку".